Sziasztok!
A következő technikában fehér ceruza segítségével próbáljuk elérni, hogy a két szín összemosódjon.
A szín összemosás technikákról szóló bejegyzéseket a számokra kattintva érhetitek el:
1
Kellékek:
- A4-es 80 grammos nyomtató papír
- citromsárga (Colorino kids 24 darabos ceruza készlet)
- narancssárga (Colorino kids 24 darabos ceruza készlet)
- fehér ceruza (Sky ceruza készletből)
1. Lépés
Készítsünk egy téglalapot a lapra ne túl nagyot és ne túl kicsit. Túl nagy azért ne legyen, hogy ne keljen sokat színezni amíg gyakorolunk. Kicsi pedig azért ne legyen, mert azt szeretnénk ha látszana számunkra mennyire jól sikerült a színeket összemosni.
2. Lépés
A ceruzák mindig legyenek eléggé kihegyezve. Ha a színezés közben úgy látjuk vagy úgy érezzük, hogy már nagyon megtompult akkor újra hegyezzük ki.
3. Lépés
Kezdjünk el színezni a téglalapban a narancssárga színnel. Balról jobbra haladva egészen a téglalap közepéig színezzünk. Színezés közben törekedjünk arra hogy ne nagyon nyomjuk rá a ceruzát csak lágyan és lazán próbáljunk színezni.
4. Lépés
Majd vegyük a kezünkbe a citromsárga színt. Jobbról balra haladva egészen a téglalap közepéig színezzünk egy kicsit menjünk rá a citromsárga részre. Színezés közben törekedjünk arra hogy ne nagyon nyomjuk rá a ceruzát csak lágyan és lazán próbáljunk színezni.
Megjegyzés: Minden alkalommal egy kicsit menjünk át a másik oldalon lévő színre is tehát ha a narancssárgával színezünk akkor a citromsárga részbe ha a citromsárgával színezünk akkor azt a részt is színezzük le amit a narancssárga résszel átszíneztünk a citromsárgából.
5. Lépés
Ismételjük meg újra a 3. és a 4. lépést Még legalább egyszer. Majd vegyük a kezünkbe a fehér ceruzát és kezdjük el összemosni a színeket a világostól a sötét felé haladva. Gyengén nyomjuk rá a fehér ceruzát és laza mozdulatokkal színezzünk. Színezzük át azt a részt ahol úgy színeztünk, hogy a két szín egy kicsit átment egyik színből a másikba. Az sem baj ha a teljess beszínezett felületet átszínezzük nem csak a két szín találkozásánál ekkor a teljes beszínezett felület egy kicsit világosabb lesz.
6. Lépés
Ha nem megfelelő még a szín összemosás vagy a színek nem elég egyenletesek jobb és baloldalt ismételjétek meg párszor a 3. és 4. lépés majd újra az 5. lépést. Addig ismételjétek az említett lépéseket amíg meg nem felel nektek a végeredmény. Egyenletes a bal és a jobb oldal színe és megfelelő a színek összemosása.
A lépéseket az általam készített videóban meg is nézhetitek. Még én is gyakorlom a különböző technikákat köztük ezt is de remélem segítségetekre lesz az elindulásban. Elnézést a kissé remegős felvételélt a technika ördöge kifogott rajtam. :-( de remélem így is a segítségetekre lesz a videó.
Hogyan lehet érezni, hogy nagyon eltompult a ceruza hegye?
Én színezés közben a ceruza hegyét nem nagyon figyelem, hanem a színezendő felületre koncentrálok. Mivel igyekszem gyengéd kézmozdulatokkal színezni azaz nem nagyon rányomni a ceruzát ha nagyon elkopik a hegy olyan mintha megváltozna a nyomás erőssége erőteljesebb lesz a színezés azaz a szín első alkalommal is és nem kell átmenni a felületen többször. Természetesen ez jó dolognak hangzik hiszen hamar szép élénk színt kapunk de így a tompa heggyel és az azonnal élénk színnel nem minden esetben lesz szép egyenletes a színezés.
Jó gyakorlást kívánok ehhez a technikához.
Ha nem szeretnétek lemaradni a további oktató és színezős videókról vagy egyéb bejegyzésekről kövessetek Facebook-on és YouTube-on is:
Dóra Szigete
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.