Sziasztok!
Az előző bejegyzésemben bemutattam Nektek az 50 darabos Carioca olajpasztell krétámat és megmutattam azt is mi mindenre szoktam használni és hol szerezhetőbe az olajpasztell kréta készlet. Ha valaki esetleg még nem olvasta a bejegyzést a linkre kattintva megteheti.
https://doraszigete.blog.hu/2020/08/10/carioca_olajpasztell_kreta_50_darabos_bemutatasa
Most pedig megmutatom, hogyan készült az egyik kép, amely a fentebb említett bejegyzésben is megtalálható. Úgy gondoltam, hogy egy egyszerűbb képet választok, hogy akik először próbálkoznak olajpasztellel rajzolni Nekik is sikerélményük lehessen.
Kellékek:
- fénymásoló papír A/4-es 80 grammos ennek is csak a fele (vagy amin Ti szerettek rajzolni vagy amilyen Nektek van otthon)
- HB-s rotring ceruza 0,5 heggyel (vagy amivel Ti szerettek rajzolni grafit ceruzával)
- Radír
- Carioca olajpasztell kréta készlet 50 darabos (vagy ami Nektek otthon van de ha teljesen ugyan azokkal a színekkel szeretnétek dolgozni mint én a linkre kattintva beszerezhetitek a készletet: https://iskolaszeraruhaz.hu/Carioca-olajpasztell-50-darabos-43286)
- zsebkendő vagy papírtőrlő
A rajzolás:
Készítettem fotókat a megrajzolás folyamatáról, amelyeket megszámoztam kövessétek a számozást szépen sorban és rajzoljátok meg azokat a részeket, amelyeket a fotókon láttok. Ha elkészült a rajz jöhet a színezés.
A színezés:
A színezés segítségével érjük majd el a különleges hatását a fának.
A fatörzse és az ágak:
A színezéshez használt színek:
- világos barna
- citrom sárga
- sötét barna
- fekete
Megjegyzés: Minden szín eldolgozásánál azaz a maszatolásnál mindig tiszta papír zsebkendőt vagy papírtőrlőt használjunk és ha összemosunk a világos szín felől haladjunk a sötét felé.
1. Lépés
A törzs bal oldalát az alját a jobb oldalán kiálló részecskét, valamint az ágakat a képen látható módon, azaz majdnem teljes egészében színezzük be. Még ne maszatoljunk.
2. Lépés
A törzs és az ágak fehéren maradt részét színezzük citromsárgára majd maszatolással dolgozzuk el a színeket valamint mossuk össze a két szint.
3. Lépés
Az első lépésben használt világos barnával színezzük át a citromsárga részeket majd maszatolással dolgozzuk el a színt. Ha úgy érezzük nem elég jó az árnyalat ismét színezzük át citromsárgával az imént világos barnával színezett részt, majd maszatolással dolgozzuk el aztán újra a világos barna színnel színezzük át maszatolással dolgozzuk el. Ezt addig ismételjük még el nem éritek a számotokra megfelelő színárnyalatot.
4. Lépés
A törzs bal oldalát az alját, valamint az ágak bal oldalát színezzük át a sötét barnával és maszatolással dolgozzuk el a színt. részecskét is színezzük sötét barnával digózzuk el a színt majd egy kis feketével is színezzük át és dolgozzuk el.
A lombkorona:
A színezéshez használt színek:
- sötét kék
- kékes zöld
- világos zöld
- legvilágosabb zöld
Megjegyzés: Minden szín eldolgozásánál azaz a maszatolásnál mindig tiszta papír zsebkendőt vagy papírtőrlőt használjunk és ha összemosunk a világos szín felől haladjunk a sötét felé.
1. Lépés
Lentről haladunk felfelé. A lomb aljának egy részét színezzük sötét kékre ne maszatoljunk.
2. Lépés
A kékes zölddel színezzünk úgy, hogy bele színezünk a sötét kék részbe is és annál fentebb is színezünk a kékes zölddel. Ne maszatoljunk.
3. Lépés
A világos zölddel színezzünk bele a kékes zöld részbe majd annál feljebb is színezzünk. Még mindig ne maszatoljunk.
4. Lépés
Majd színezzük ki a lépkorona tetején fehéren maradt kisrészt de úgy, hogy a világos zöldtől kezdjük. színezzünk bele a világos zöld részbe is. Most jöhet a maszatolás, azaz a színek eldolgozása fentről a legvilágosabb színtől haladjunk lefelé. Minden színnél tiszta zsebkendő vagy papírtőrlé résszel dolgozzunk úgy menjünk bele az egyre sötétedő színekbe.
A fatörzsalja azaz a „talaj”
A színezéshez használt színek
- citrom sárga
- világos zöld
- sötét zöld
Megjegyzés: Minden szín eldolgozásánál azaz a maszatolásnál mindig tiszta papír zsebkendőt vagy papírtörlőt használjunk és ha összemosunk a világos szín felől haladjunk a sötét felé.
1. Lépés
Először a fa törzse mellé a világos zölddel rajzoljunk fűpamacsnak látszó részt. A fa törzsétől húzzuk fel felé a krétát ameddig szeretnénk sűrűn egymás mellett. Maszatolással dolgozzuk el a színt.
2. Lépés
A rajzolt fűcsomót és a fatörzs alját húzzuk körbe citrom sárgával és maszatolással dolgozzuk el a színt.
3. Lépés
A világos zöld részbe színezzünk bele egy kis sötét zölddel.
Már el is készült a különleges fánk, de azért még nem egészen tökéletes. Hogy miért is? Látszanak a ceruzánk vonalai a színezés körül. Ahhoz, hogy tényleg elnyerje végleges különleges külsőjét van még egy kis tenni valónk. Ahhoz azonban, hogy ezt megmutathassam a következő bejegyzésben egy újabb termékkel foglak megismertetni Benneteket. Ha nem szeretnétek lemaradni a következő bejegyzésről sem kövessetek Facebook-on:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.