Sziasztok!
Ebben a bejegyzésben Erica David Disney-s könyvsorozatának 8. részét szeretném Nektek bemutatni, amelynek címe Anna és Elza 8. – A jégpalota rejtélye.
A könyv külsejéről:
A borító keménytáblás. Az első borítón a jégpalota előcsarnokának egy kis részletét láthatjuk. Legfelül középen ezüstös betűkkel a Disney szó olvasható, közvetlenül alatt a könyv főcímének első rész (Anna és Elza). A nagy betűk különleges betűtípussal íródtak. Alatta nagy nyomtatott betűvel hullámosan elhelyezve olvashatunk egy alcímet (A testvéri szeretet a legnagyobb varázslat). Az előcsarnok sötét kék színű falának közepére került két sorba szedve világos rózsaszín betűkkel a főcím második része. Baloldalon a háttérben egy lépcsősor részlete látható, amely előtt Elza áll, aki éppen a varázserejét készül használni aprócska jégkristályok örvénylenek a borító jobb alsó sarka felé, jobb oldalon Hóriás és sok -sok aprócska hóember (a Hóriás kezében, Elza karján és a borító jobb alsó sarkában) látható. A borító alján (középen) az előcsarnok padlóján az író nő neve olvasható sárga betűkkel. A bal felső sarokban a kötet számát láthatjuk (8.) egy hópehelyben.
A borító hátoldalán folytatódik a jégpalota előcsarnoka a sötétkék fala és a kék padló, amelyen egy kék szőnyeg fekszik. A legtetején a Disney Jégvarázs logó látható. A borító aljától kicsit feljebb a könyvsorozat eddig megjelent kötetei látthatók. A borít alján középen a könyv ára és egy vonalkód kapott helyet. A fenn maradó üres területen egy rövid fülszöveget olvashatunk, amelyből kiderül miről szól a történet.
Az első és hátsó borítón is találunk olyan részeket, amelyek érintésre ragasztott hatást keltenek:
Az első borítón Elza, Hóriás és az aprócska hóemberek.
A hátsó borítón: a Disney Jégvarázs logó és a kötet eddig megjelent részei.
Ezeken a részeken nem csak érintéssel érezhetjük a ragasztott hatást, hanem láthatjuk is ha jó szögben tartjuk a fény felé a kötetet és mozgatjuk látható, hogy fényes hatású ez a tulajdonság is a ragasztott hatást kelti.
Még egy érdekességet szeretnék megemlíteni a borítóval kapcsolatban ha az első borítót jó szögben tartjuk a fény felé és mozgatjuk az előcsarnok fala olyan hatást kelt mintha a borító piha párnás lenne.
A könyv gerince is szépen csatlakozik az előcsarnok folytatásához felül sötét alul világosabb kék. A felső részén egy hópelyhet benne a kötet számát (8.), az alsó részén, az írónő vezetéknevét helyezték el. A középen fenn maradó üres részen a könyv főcímét láthatjuk világos rózsaszín és világos kék betűkkel. A nagy betűk ugyan azzal a különleges betűtípussal íródtak, mint az első borítón.
Ha körbe forgatjuk a könyvet és kicsit jobban megnézzük a lapokat halvány szűrke csíkokat láthatunk rajtuk. Ezeket a csíkokat a lapok szélére rajzolt fekete – fehér hópelyhek összessége miatt látjuk.
A könyv belsejéről:
Amint kinyitjuk a könyvet láthatjuk, hogy az első borító belső oldala és a mellette lévő oldal világos kék ez a szín a könyv hátsó borítójának belső oldalán és az amellett lévő oldalon is megjelenik. A lapok hófehérek és érintésre közepes vastagságúak. Minden lapot (fekete – fehér) hópelyhek díszítenek: a baloldali a lapok balfelső és balalsó sarkát valami a lap szélének közepétől egy picit lejjebb. A jobboldali lapok a jobb alsó sarkát.
Összesen 10 fejezetet találunk a könyvben. A fejezeteknek nincsen külön címe csupán a száma és a fejezet kifejezés ebben az esetben mondhatjuk azt, hogy ez helyettesíti a fejezet címet. Minden fejezet cím felett Anna és Elza szaladó sziluettjét láthatjuk. Minden fejezetben egy, kettő vagy három fekete – fehér kép kapott helyet egy teljes oldalas és egy fél oldalas. A képek minden esetben a történet megfelelő részéhez a megfelelő oldalra vannak elhelyezve oda, amiről éppen olvasunk. A fejezet kifejezés első betűje, valamint minden fejezet első betűje ugyan azzal a különleges betűtípussal íródtak, mint az első borítón a Anna és Elza neve. Vannak olyan fejezetek, amelyekben apró hópehely látható (4. 9. és 10. Fejezet) a szöveg után és úgy következik a további szöveg. Ezek a hópelyhek a helyszín váltást hívatottak jelölni.
Mielőtt teljesen a könyv végére érnénk és becsuknánk találunk még benne az írónőről egy rövid életrajzot és egy fotót Róla, valamint egy teljesen üres hófehér oldalt.
A történetről röviden
A történet összesen 10 fejezetből áll. Ezek a fezetek mind össze 4 plusz néhány napot ölelnek fel.
A történet nyitóképe: Elza az Arendelle-i palota legmagasabb tornyának ablakából nézi a sürgő forgó munkásokat. Fontos vendégeket várnak Arendelle-be, (hogy megállapodjanak a további jégszállítmány ügyében) a tél okozta „sérüléseket” hibákat minél gyorsabban ki kell javítani.
Kis idő elteltével megérkezik Anna, majd Olaf is, aki egy kalapácsot szorongat a kezében és ráveszi a két lányt, hogy segítsenek a munkásoknak és ők bent javítsák meg a javításra szoruló dolgokat, de ahelyett, hogy csökkentették volna a munkások dolgát inkább növelték, mert minden amit megszerettek volna javítani (amelyeknek csak kis hibája volt) csak káoszt okoztak vele, mivel Anna azt javasolta Elzának, hogy minden egyes javításra szoruló dolognál használja a varázserejét.
Másnap Kristoff látogatta meg őket, aki lóhalálában érkezett, mert Az Északi -hegyek patakján valami jeges dolgot látott úszkálni. Elza, Anna és Olaf elmentek Kristoff-al az Északi – hegyekbe, hogy kiderítsék mi az az úszkáló jeges valami.
Nem sokkal később a Jégpalotában voltak, amelyet Elza készített a varázsereje segítségével. Annának támadt egy ötlete: a vendégeiket ne az Arendelle-i palotában, hanem itt az Északi – hegység Jégpalotájában vendégeljék meg.
Miket próbáltak megjavítani főhőseink?
Mi lehet az a jeges valami, amit Kristoff látott?
Hogy sikerül a fontos vendégek megvendégelése?
Sikerül velük megállapodni a további jégszállítmányról?
Mi lehet a Jégpalota rejtély?
Ezekre a kérdésekre mind választ kaptok ebben a rövidke, de annál érdekesebb történetben. Ebben is találtok egy tanulságot is. Ha megtaláltátok és van kedvetek írjátok le a cikk alá hozzászólásban.
Az én ajánlásom:
Nekem még sajnos nem sikerült teljes egészében végig néznem a Disney Jégvarázs című egész estés animációs filmet, de ennek ellenére nagyon megkedveltem ezt a könyvsorozatot. Ajánlom mindenkinek, aki már látta az imént említett animációs filmet, de azoknak is szeretettel ajánlom, akik még csak itt-ott vagy egyáltalán nem látták, mert így is érthető ez a rövidke történet. Akár esti mesének is tökéletesen megfelel, mert ha a gyermek elalszik a mese közben és onnan folytatjuk másnap, ahol még hallotta a mesét, akkor is megfogja érteni, mert a könnyen érthetősége miatt szerintem emlékezni fog mit olvasott előző este: Édesanyja, Édesapja, nagyobb Testvére Nagymamája, Nagypapája, Keresztanyja, Keresztapja vagy bárki, aki olvasott neki.
A videóban megismerhetitek a könyvet kívül - belül
További információk a könyvről:
Borító:
Fülszöveg:
Ugyan, szellemek nem léteznek!
Anna és Elza fontos vendégeket vár birodalmukba. Hogy lenyűgözzék őket, megmutatják nekik a csodálatos jégpalotát, amelyet Elza épített. Ám a látogatók legnagyobb döbbenetére különös dolgok történnek a varázslatos épületben. Vajon kik felelősek a furcsaságokért?
Írta: Erica David
Illusztrálta: Gabriella Matta, Francesco Legramandi, Manuela Razzi, Bill Robinson
Eredeti cím: Anna and Elza 8. – Mistery of the Ice Palace
Magyar cím: Anna és Elza 8. –JA égpalota rejtélye
Fordította: Bekker Anikó
Kiadó: Kolibri Gyermekkönyvek KFT.
Megjelenés dátuma: 2019.03.27
Oldalszám: 128 oldal
Kötés: cérnafűzött, keménytáblás
Nyelv: magyar
Méret: 132 x 194 mm
ISBN: 9789634372226
A könyvet a linkre kattintva megvásárolhatjátok:
http://kolibri.disney.libricsoport.hu/fooldal/konyvek/anna-es-elza-8-a-jegpalota-rejtelye/
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.