Sziasztok!
Ebben a bejegyzésben a Sequence nevű kártya alapú táblás stratégiai társasjátékot szeretném Nektek bemutatni.
A játék 7-99 éves korig ajánlott, 2-12 játékos számára. A játék egyénileg és csapatban is játszható. Egyénileg hárman, a csapatban pedig maximum 3 főnek kell lennie.
A doboz tartalma:
- 1db játéktábla
- 104db francia kártyalap
- 48db kék zseton
- 48db zöld zseton
- 48db piros zseton
- 1db játékszabály (lengyel, cseh, orosz, olasz, észt, román, litván, lett, szlovák nyelveken)
+1 magyar nyelven kinyomtatott játékszabály
A kártyákról:
A dobozba francia, vagy römi kártyát helyezhet a gyártó. A kártyalapok kétféle színből tevődnek össze: piros és fekete.
4 különböző mintát különböztethetünk meg a lapokon: Káró és Kör (ezek piros színűek). Treff és Pikk ezek pedig fekete színűek.
A lapok 2-től 10-ig számozottak. A számokat a lapok sarkaiban találjuk, valamint annyi mintát, ahányas szám van a sarokban. Ezen kívül vannak még figurás lapok is a csomagban (Ász, Király, Dáma (Q vagy D betűjelölés a 4 sarokban) Bubi, (B betűjelölés a 4 sarokban) vagy Jumbó (J betűjelölés a 4 sarokban)
A figurás lapok értéke attól függ, hogy milyen játékot játszunk a kártyákkal. (ez általában az adott játék szabályaiban le van írva).
A Bubik funkciói a játék során:
8 db Bubi van a pakliban. 1 szemű és 2 szemű.
2 szemű bubi:
Ha ezt a kártyát kijátszod, akkor a játéktáblán bármilyen üres mezőre lerakhatsz egy zsetont.
1 szemű bubi:
Ha ezt a lapot kijátszod, akkor levehetsz az ellenfeleid zsetonjából 1-et, de az 5-ös sorozatból, azaz a Sequnece-ből nem vehetsz le zsetont.
A tábláról:
A játéktábla kihajtogatható. A táblán a kártyacsomagban megtalálható lapok mindegyikéből duplát, azaz 2 db-ot találunk, kivéve az 1 szemű és a 2 szemű Bubi, mert azok nincsenek a táblán fel tüntetve. A 4 sarokban „Bónusz mezőt” helyeztek el, amelyekre a játék során nem szükséges a korong felhelyezése.
A játék előkészítése:
A játékosok számától függően a következőképpen osztjuk ki a kártyalapjait:
2 játékos esetén fejenként 7 lapot
4 játékos esetén fejenként 6 lapot
6 játékos esetén fejenként 5 lapot
8 játékos esetén fejenként 4 lapot
10 játékos esetén fejenként 3 lapot
12 játékos esetén fejenként 3 lapot osszunk ki a játékosoknak.
A maradék lapot képpel lefelé fordítjuk és az asztalra helyezzük azt, úgy hogy mindenki jól elérje, mert ez lesz a húzópakli, amiből a játék során húznunk kell.
Játékmenet:
Az osztótól balra ülő játékos kezdi a játékot. Ezután a játékosok az óramutató járásával megegyező irányba követik sorban egymást. Az éppen soron lévő játékos a kezében fogja a kiosztott kártyalapokat, majd megkeresi a táblán azt a kártyalapot, amelyet ki szeretne játszani, és ahova le szeretné helyezni a zsetonját. Ha megtalálta azt a mezőt a táblán, ahova le szeretné tenni a zsetonját, akkor a kezében lévő lapot képpel felfelé leteszi úgy, hogy mindenki jól lássa milyen lapot rakott le. A lap kijátszása után ráteheti a zsetont a 2 darab kártyalappal azonos mező egyikére (amelyik még üres). A lap kijátszása után a húzópakliból húzni kell 1 lapot, hogy a kezdésnél kiosztott mennyiségű lap legyen újra a kezünkben. Ha az utánunk következő játékostársunk kijátszott egy lapot, és Mi nem húztunk, mielőtt Ő ezt megtette volna, már nincs lehetőségünk lapot húzni, így kevesebb lapból kell folytatni a játékot.
A játék célja:
2 darab 5-ös sorozat (Sequence) kirakása, vízszintesen, függőlegesen, vagy átlósan.
A játék nyertese, az a játékos, vagy csapat lesz, akinek vagy akiknek először sikerül kirakni 2 darab 5-ös sorozatot (Sequence). A 2 sorozat kapcsolódhat is egymáshoz. Például: Vízszintesen van egy 5-ös sorozatunk, és a sorozatban a második korong alá sikerül leraknunk 4 korongot, akkor a 2 sorozat csatlakozik egymáshoz.
Tanácsaim a kártyalapok épségének megőrzéséért:
1. Játék után a paklikat ne helyezzétek vissza rögtön a dobozába, hanem terítsétek ki olyan helyre ahol senkit nem zavar, és el is fér az összes lap. Hagyjátok ott amilyen hosszú időre csak lehet (Én egy éjszakára szoktam), így a lapok nem büdösödnek be, és nem ragadnak össze, valamint nem lesznek csúnya sárgák a széleik a kezünktől.
2. Ha véletlenül kiesik a kezünkből egy lap, és nem az asztalon játsszunk, hanem ülünk körben a földön, akkor ne a pusztakezünkkel vegyük fel a kártyalapot, hanem vegyünk el egy másikat azzal nyúljunk a leesett lap alá egy picit emeljük meg, és máris fel tudjuk venni a földről.
Ajánlásom:
Mindenkinek ajánlom a játékot, akik kedvelik a kártya/stratégiai játékokat. A játék közben fejleszthető a megfigyelő, a logikai és a gyorsasági készség is. Egy társasjáték hangulata nagyon össze tudja hozni a baráti társaságot, a családot, ezért ha egy jót szeretnétek mókázni a Családdal, vagy a barátaitokkal, ez a játék Nektek való!
Videó bemutató:
Ha felkeltette a játék az érdeklődéseteket a linkre kattintva megvásárolható:
https://www.jatekbolt.hu/sequence-tarsasjatek-5701
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.