Sziasztok!
Ebben a bejegyzésben egy kihívásokkal teli színezőt szeretnék bemutatni Nektek.
A színező külsejéről:
Az első borító fehér. A jobb felső saroktól kicsit beljebb egy szürke téglalapban fehér nyomtatott betűkkel az „ART – TERÁPIA” kifejezés olvasható, ez azt jelzi, hogy melyik könyvsorozathoz tartozik a színező. A borító bal oldalán több apró pontocskát láthatunk, melyek összekötése eredménye képpen egy női alakot (Johannes Wermer: Leány gyöngy fülbevalóval 1995-1667 k.) láthatunk. A női alak mellett jobbra és alatt a színező címe olvasható három sorba szedve világos és sötét szürke, valamint piros fényes ragasztott hatású nyomtatott betűkkel. A cím alatt a könyvben látható alkotások készítőjének nevét helyezték el világos szürke nyomtatott betűkkel. A borító alsó részén visszaköszön a jobb felső saroktól kicsit beljebb látható szürke téglalap, amelyben három szót olvashatunk fehér nyomtatott betűkkel. Ezek a szavak jól jellemzik a színezőt. A cím és a két szürke téglalap fényes, érintésre ragasztott hatást keltenek.
A borító belső oldala sötét piros és egy kihajtható fülecskét találunk. A fülecske belső oldala is sötét piros külső oldala pedig fehér. Itt Vincent Van Gogh Napraforgók (1888-1889) című alkotását láthatjuk. Alatta színes nyomtatott betűkkel került feltüntetésre a színezőben található híres festmények készítőinek nevei.
A hátsó borító sötét zöld. A bal felső sarokban sárga és fehér nagy nyomtatott betűkkel a színező címe olvasható két sorba szedve. Alatta egy rövid ismertető olvashatunk a színezőről. Alatta két fehér pontokból álló vonal közé színes nyomtatott betűkkel került feltüntetésre a színezőben található híres festmények készítőinek nevei. A jobb alsó sarokban a kiadó neve és elérhetőségei, valamint a színező ára és egy vonalkód kapott helyet. A bal felső és bal alsó sarokban két alkotást helyeztek el, amelyek fehér vonalakkal készültek. ( bal felső sarok: Gustav Klimt: A csók 1907-1908; bal alsó sarok: C. M. Coolidge: Egy barát a bajban 1903) A borító belső oldala piros és egy kihajtható fülecskét találunk. A fülecske belső oldala sötét piros külső oldala pedig világosabb piros. A fülecske külső oldalán a színezőben megtalálható alkotások kicsinyített másai láthatok. A kicsinyített képek alatt egy rövid ismertetőt olvashatunk a könyv készítőjéről valamint az is kiderül belőle, hogy az 1000 pontról pontra könyvsorozatnak több kötete is van.
A könyv gerince fehér is piros színű. A fehér részen piros nagy nyomtatott betűkkel a könyveb található alkotások készítőinek neve, a piros részen pedig a színező címe (vaj, citrom sárga és fehér színnel, nagy nyomtatott betűkkel) olvasható.
A színező belsejéről:
Az első és a harmadik oldalon az első borító köszön vissza fekete fehérben a női alak (Johannes Wermer: Leány gyöngy fülbevalóval 1995-1667 k.) nélkül. A második oldal sötét piros és pár fontos információ olvasható a színezőről.
A negyedik (színe halványkék) oldalon egy bevetőt olvashatunk, amelyből megismerhetjük a könyv tartalmát valamint azt, hogy miben segít a gyerekeknek vagy akár még a felnőtteknek is az ebben a színezőben történő alkotás. Javaslatokat is olvashatunk arról, hogyan kezdjük el az alkotást és mire figyeljünk a pontok összekötése közben. Az oldal alján egy fekete hátterű keretben még olvashatunk a színező készítőjéről.
A lapokról: A hatodik lap sötét piros. A többi lap hófehér a vastagságuk érintésre közepes vastagságú.
Az alkotásokról: Minden alkotás a jobb oldalon van. A bal oldal mindig üres. Az ötödik oldalon lévő alkotás fele készen van össze vannak kötve az apró pontocskák. A másik felét nekünk kel elkészíteni a pontok összekötésével. A többi alkotásba nincsen belekezdve teljes egészében nekünk kell elkészíteni a pontok összekötésével az 1-es számtól kezdve egészen az 1000-es számig. A huszonötödik oldal kihajtható.
Mielőtt a színező végére érnénk az utolsó előtt oldal halvány vajszint kapott és itt megtaláljuk az összes alkotást, amelyek a pontocskák összekötésével készülnek el. Minden alkotás alatt ott van a készítő neve az alkotás címe és az évszám, hogy mettől meddig készült. Az utolsó oldal halványkék színt kapott ide került a színező készítőjének köszönet nyilvánítása.
Amit még érdemes megemlíteni a színezőről: A pontok és a számok különböző színűek. Az apró számok és pontok miatt nagyító használatát javaslom és jó fényű világítást.
Az én véleményem és ajánlásom:
Amikor megláttam a színezőt azonnal úgy éreztem egy igazán hatalmas kihívásokkal teli színezőt tartok a kezemben. Ajánlom minden felnőttnek aki szeretné felidézni a gyermekkorából ismert pont összekötős rajzok megalkotását. Nagyobb gyermekeknek is ajánlom hiszen fejleszti a kitartást, a figyelmet, összpontosítást, a pontok összekötése a finom motorikát és a pontosságot fejleszti valamint a rajz készséget. Ha szeretitek a kihívásokat ez a könyv Nektek készült. Jó alkotást kívánok Mindenkinek.
Lapozzátok végig a színezőt!
A napfény nagyon megtört a fehér lapokon.A felvétel azért olyan sötétes mert arra próbáltam törekedni, hogy valamennyire látszanak a pontocskák amiket össze kell kötni.
A videóban látható weboldal cím is az én tulajdonomban van ott is megtaláljátok az írásaimat.
A színezőt a linkre kattintva megvásárolhatjátok:
https://www.kossuth.hu/adatlap/konyv/3320/1000-pontrol-pontra--hires-festmenyek
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.